czwartek, 8 stycznia 2015

Porady dla początkujących

Witajcie w dzisiejszym poście!
Dzisiaj przychodzę do Was z postem typowo dla początkujących choć nie tylko. :) W komentarzach pod przedostatnim postem pojawiła się propozycja takiego tematu, za którą bardzo dziękuję :)

Modelina
Zacznijmy od modeliny. Do wybory mamy wiele marek i rodzajów w różnych cenach. Jeżeli dopiero zaczynacie i nie wiecie czy na pewno się Wam spodoba, wybierzcie tańsze opakowania, które możecie dostać w każdym supermarkecie :) Dopiero kiedy spodoba się Wam modelina, możecie sięgnąć po tę z wyższej półki. Ja też tak zaczynałam :) Chciałabym też zaznaczyć, że często nie warto próbować na plastelinie, która często jest bardziej lepiąca się do rąk, co może Was po prostu zniechęcić :) Bardzo często może zniechęcić Was też to, że gdy użyjecie najpierw ciemnego koloru, a po nim - jasnego, mogą pojawić się na nim ciemniejsze plamy. Dlatego pamiętajcie, że w miarę możliwości zacznijcie od jasnych kolorów, a jeśli nie - to przecierajcie ręce zwilżoną szmatką :)

Narzędzia
Nie musicie od razu zaopatrywać się w profesjonalne narzędzia. Ułatwiają one prace, ale nie są niezbędne. :) Na początku możecie możecie rozejrzeć się po domu i poszukać odpowiednich narzędzi. Wszystko zależy od Waszej pomysłowości i kreatywności. Podsunę Wam troszkę propozycji na domowe narzędzia. Mogą to być: szpilki, wykałaczki, zapałki, szczoteczka do zębów, nożyk, niepiszący długopis, papier ścierny, okrągły marker (do wałkowania).... Jak sami widzicie jest tego na prawdę dużo, a do pierwszych Waszych prac z pewnością wystarczy :)

Polewa
Ja mieszam zwykły płynny klej dostępny w księgarni ze startymi pastelami, albo z farbą :) Nie wiem co mogę jeszcze więcej o tym mówić :) Ja nadal używam tej formy robienia polew :)

Wypiekanie
Na początku chcę wspomnieć, że są 2 formy utwardzania modeliny. Wypiekanie lub gotowanie. Ja mogę powiedzieć, że modelina ugotowana często traci kolor i nasze dzieło często przestaje być ładne :) Ja zawsze figurki wypiekam w piekarniku zgodnie z zaleceniami producenta, które zawsze zapisane są na pudełku/ opakowaniu modeliny :)

Lakierowanie
Ja wszystkie moje prace lakieruję zwykłym bezbarwnym lakierem do paznokci. Słyszałam dużo negatywnych opinii o tej formie zabezpieczania modeliny jednak ja jeszcze nigdy nie miałam wątpliwości czy lakier jest wystarczająco dobry. Myślę, że dla osób, które zaczynają z pewnością to wystarczy :)

Troszkę się rozpisałam :) Jeśli macie jeszcze jakieś pytania to śmiało piszcie w komentarzach :) Jeśli będzie ich mało będę na bieżąco w komentarzach odpowiadała, natomiast jeśli zasypiecie mnie falą pytań (mam nadzieję, że tak będzie) powstanie kolejny post.:)

Mam nadzieję, że ten post komuś się przyda i skorzysta z moich porad :)
pozdrawiam :)

1 komentarz:

  1. Ja juz nie jestem początkująca i wszystkie te rady znam, ale dla osób rozpoczynających swoja przygodę z modelina na pewno post będzie przydatny ;) chociaż nie polecam Ci używać lakieru do paznokci, bo na początku jest ok, ale po jakims roku lakier zacznie sie łuszczyć i kleić :/ moze wysle Ci zdjęcie na fb, zebys zobaczyla jak wygladaja figurki modelinowe pomalowane takim wlasnie lakierem po jakims czasie zebys wiedziala ;)

    Pozdrawiam serdecznie ~ Dagmara ♥

    OdpowiedzUsuń